6. sklop: BILO JE NEKOČ, ZIMA (2. del)

1. POIMENUJ ZIMSKA OBLAČILA, ZIMSKE ŠPORTE. KATERE PRIPOMOČKE POTREBUJEMO ZA SMUČANJE, SANKANJE,… ZAKAJ JE PRI SMUČANJU NUJNO NOSITI ČELADO?

2. SNOVI LAHKO OPISUJEMO, PRIMERJAMO, RAZVRŠČAMO PO RAZLIČNIH LASTNOSTIH. NAŠTEJ, POIMENUJ TRDE SNOVI. NAŠTEJ TEKOČINE (MLEKO, VODA, TEKOČE MILO, OLJE, MEHČALEC, SIRUP…). PO ČEM LOČIŠ TRDE SNOVI IN TEKOČINE?

3. TEKOČINE PRELIVAMO, MEŠAMO. MIVKO PRESIPAMO.

Prelivamo          Izdelujemo          Oblikujemo

4. KATERE ZIMSKE VREMENSKE POJAVE POZNAŠ? (SNEG, LEDENA SVEČA, LEDENE ROŽE, ŽLED, POLEDICA,…)

5. NEKOČ SO LJUDJE ŽIVELI DRUGAČE KOT ŽIVIMO DANES. PROSTORI V HIŠAH IN PREDMETI SO BILI DRUGAČNI. TUDI HIŠE SO BILE VČASIH DRUGAČNE KOT SO DANES. OPIŠI KAKŠEN STAR PREDMET, V ČEM SE STARE HIŠE RAZLIKUJEJO OD SODOBNIH?

Vedež – Časovni stroj                    Vedež – Čas       Vedež – Skrinja

6. KAKO SO NEKOČ ŽIVELI OTROCI? KAKŠNA JE BILA ŠOLA NEKOČ? KAKŠNE ŠOLSKE POTREBŠČINE SO IMELI? KAKŠEN JE BIL DELOVNI DAN STARE MAME NEKOČ?

7. KAM LAHKO GREŠ, ČE ŽELIŠ ŠE VEČ IZVEDETI O STARIH ČASIH? (MUZEJ)

8. SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK JE DRŽAVNI PRAZNIK, KI GA PRAZNUJEMO V SPOMIN NA PESNIKA FRANCETA PREŠERNA. OB DRŽAVNIH PRAZNIKIH IZOBESIMO ZASTAVO. ZAPOJ SLOVENSKO HIMNO.

9. POVEJ ZADNJI GLAS V BESEDI, GLASKUJ BESEDE (S-O-V-A).

10. POIMENUJ, OPIŠI TELESA (VALJ, KROGLA, KVADER, KOCKA). V SVOJI OKOLICI POIŠČI PREDMETE, KI IMAJO TAKO OBLIKO.

11. BEREM PREGLEDNICO, PRIKAZ Z VRSTICAMI, PRIKAZ S STOLPCI.

12. POZNAM ŠTEVILA DO 9 IN JIH PRAVILNO ZAPISUJEM. RAČUNAM DO 9.