2. sklop: VARNO V PROMETU

1.    V PROMETU UPOŠTEVAMO PROMETNA PRAVILA, PROMETNE ZNAKE IN SEMAFORJE. OPAZUJ PROMETNE ZNAKE IN PIKTOGRAME V OKOLICI ŠOLE. KAJ NAM POVEDO?

2.    HODIMO PO PLOČNIKU IN PRAVILNO PREČKAMO CESTO. KADAR NI PLOČNIKA, HODIMO POSAMEZNIKI PO LEVI, SKUPINA PA PO DESNI STRANI CESTE. KAKO PRAVILNO PREČKAŠ CESTO?

3.    KAKŠNA OBLAČILA OBLEČEMO IN KAJ NOSIMO ZA DOBRO VIDNOST V PROMETU? (za dobro vidnost nosimo svetla oblačila, odsevnike, kresničko; prvošolci pa tudi rumeno rutico.)

4.    KJE SEDIJO OTROCI V VOZILU? KAJ MORAMO VEDNO STORITI, KO SEDEMO V VOZILO?

5.    KAKO SE VARNO VOZIMO S KOLESOM? (čelada, spremstvo odraslega)

6.    NA POTI V ŠOLO SMO PREVIDNI. IZBEREMO POT, KI JO DOBRO POZNAMO IN JE VARNA. SKUPAJ S STARŠI PREHODI VARNO POT V ŠOLO.

7.    ZNA RAZPOREDITI PREDMETE PO DANIH LASTNOSTIH (npr. otrok z rutko, otrok s šolsko torbo, otrok z rutko in šolsko torbo).

8.    PRAVILNO UPORABLJA IZRAZE VEČ, MANJ, ENAKO MNOGO.

9.    PRAVILNO UPORABLJA PREDLOGE V, NA, ZA, PRED, POD, NAD, MED, PRI. NATANČNO OPAZUJE SLIKE IN POVE, KJE JE KAJ.

10.Z BESEDO OPROSTI ALI OPROSTITE IZRAŽA OPRAVIČILO. ZNA SE VLJUDNO OPRAVIČITI.