1. sklop: V ŠOLI

1.    PREDSTAVIM  SE (IME, PRIIMEK, IME KRAJA, KJER STANUJEM, LAHKO TUDI ULICA IN HIŠNA ŠTEVILKA).

2.    LJUDJE SMO SI MED SEBOJ PODOBNI IN RAZLIČNI. NAŠTEJ NEKAJ PODOBNOSTI MED UČENCI V RAZREDU IN NEKAJ RAZLIK (barva, dolžina las, barva oči, velikost dlani, interesi, …)

3.    PRI IGRI, V ŠOLI IN TUDI POVSOD DRUGOD VELJAJO PRAVILA, KI JIH MORAMO UPOŠTEVATI. V ŠOLI MORAMO UPOŠTEVATI ŠOLSKA PRAVILA. NAŠTEJ NEKAJ ŠOLSKIH PRAVIL.

4.    ŠOLA IMA IME IN SVOJ ZNAK. POVEJ IME NAŠE ŠOLE.

5.    V ŠOLI JE VELIKO RAZLIČNIH PROSTOROV. POIMENUJ JIH.

6.    DELAVCI IN DELAVKE V ŠOLI OPRAVLJAJO RAZLIČNO DELO. NAŠTEJ POKLICE, KI JIH SREČAŠ V ŠOLI.

7.    POIMENUJ BARVE.

8.    PRAVILNO UPORABLJAJ IZRAZE VELIKO, MAJHNO, VISOKO, NIZKO, KRATKO, DOLGO.

9.    PRAVILNO DOLOČI POLOŽAJ PREDMETOV: ZNOTRAJ, NA ROBU, ZUNAJ, LEVO, DESNO, ZGORAJ, SPODAJ, POD, NAD.

10.USTREZNO IN VSAK DAN UPORABLJAJ POZDRAVE: DOBRO JUTRO, DOBER DAN,  DOBER VEČER, NASVIDENJE, LAHKO NOČ. KAKO PA POZDRAVIŠ SVOJE PRIJATELJE (ŽIVIJO, ZDRAVO,…)

11.KOGA VIKAŠ? ALI UČITELJICO VIKAŠ ALI TIKAŠ? KAJ PA RAVNATELJICO ŠOLE, TVOJO ZDRAVNICO, PRODAJALCA V TRGOVINI,…? PA MAMO IN OČETA? URI SE V VIKANJU ODRASLIH LJUDI.

12.KOGA OGOVORIŠ Z BESEDAMI GOSPOD, GOSPA?

13.URI SE PRI IZRAŽANJU PROŠENJ Z BESEDO PROSIM IN PRI IZRAŽANJU ZAHVAL Z BESEDO HVALA.

Spoštovani starši,

zgornja vprašanja naj vam bodo kažipot po pomembnejših ciljih, ki smo jih pri predmetih SPO, SLO in MAT dosegali v preteklem mesecu ter jih bomo skupaj urili še naprej.