Dan za medvedjo pravljico

Danes se je začel bralni teden. Že takoj zjutraj, prvo šolsko uro. V mali telovadnici. Najprej smo (seveda skupaj z medvedki) prisluhnili dvema recitacijama (pripravili so ju drugošolci), nato pa še zgodbici o Piki Jakobu. O medvedku, ki ne stanuje v živalskem vrtu, ampak v bloku, v četrtem nadstropju, na polici za igrače. Naučili smo se še pesmico Moj prijatelj Piki Jakob in jo nekajkrat ponovili, da nam bo ostala v spominu.

V razredu pa smo se nato posvetili pravljici Pod medvedovim dežnikom. Prebrali smo jo, jo ob ilustracijah obnavljali, največ časa pa smo namenili pogovoru o tem, kakšna sta medved in lisica, ki nastopata v tej pravljici. Otroke je pravljica nagovorila. Ob koncu so sami ubesedili sporočila, ki so jih ‘našli’ v pravljici: “Drugim je treba pomagati. Če pomagaš drugim, so ti hvaležni in imaš prijatelje. Ni lepo, če nočeš nobenega dati pod svoj dežnik. Ker so bili pod dežnikom dobre volje in so peli pesmi, so naslednji dan živali rade šle spet k medvedu. Lisica je sama kriva, da se nočejo igrati z njo; naj se jim opraviči….”

TO JE PIKI, MOJ PRIJATELJ, KI ME SPREMLJA NOČ IN DAN, KI POZNA VESELE ŠALE IN JE ZMERAJ NASMEJAN.

TO JE PIKI, NAŠ PRIJATELJ, S POLNO TORBICO NORČIJ, GREMO Z NJIM V MEDVEDJO ŠOLO SE ZABAVAT TUDI MI!

Komentiranje zaprto.